Renomirana finansijska institucija, sa sjedištem u Podgorici, oglašava sljedeće slobodno radno mjesto:

SARADNIK U SLUŽBI UPRAVLJANJA RIZICIMA

Pozicija u Podgorici

Opis posla sa glavnim odgovornostima i zaduženjima:

  • Učestvuje u davanju mišljenja o prikladnosti kreditnog predloga u postupku odobravanja kredita, motivisano razmatranjem rizika, a ne komercijalnom prilikom;
  • Kontrola odobravanja kredita po autorizovanim uslovima (rokovi, garancije …),
  • Vrši klasifikaciju kredita u skladu sa Odlukom CBCG o minimalnim standardima za upravljanje kreditnim rizikom,
  • Vrši procjenu rezervi u skladu sa IFRS standardima,
  • Izrada migracionih matrica kredita u kašnjenju;
  • Priprema i dostavlja potrebne izvještaje za CBCG;
  • Priprema i dostavlja potrebne izvještaje za Menadžment Banke i Odbor direktora;
  • Priprema i sprovodi politike i procedure u iz oblasti upravljanja rizicima;
  • Učestvuje u radu ALCO komiteta;
  • Učestvuje u radu ostalih komiteta Banke u skladu sa svojim odgovornostima
  • Učestvuje u realizaciji projekata u Banci u skladu sa svojim odgovornostima,
  • Prati i izdvaja rezerve za Rizik zemlje,
  • Kontroliše proces identifikacije, procjene, praćenja i upravljanja operativnim rizikom
  • Sprovodi aktivnosti vezane za procjenu adekvatnosti kapitala u skaldu sa važećom regulativom;
  • Upravljanje i kontrola limita izloženosti;
  • Učestvuje u identifikaciji postojećih tržišnih rizika i tržišnih rizika koji mogu proizaći iz novih poslovnih proizvoda i aktivnosti;
  • Priprema i izrađuje izvještaje o izloženosti Banke tržišnim rizicima,
  • Učestvuje u kreiranju i razvoju novih internih izvještaja, scenarija i modela za kontrolu rizika;
  • Koordinira rad sa drugim organizacionim djelovima Banke (IT, računovodstvo….) u cilju efikasnije kontrole izloženosti Banke rizicima;
  • Obavlja i ostale poslove u skladu sa internom sistematizacijom Banke i opisom posla;

Kvalifikacije:

  • Ekonomski fakultet
  • Najmanje 3 godine radnog iskustva
  • Znanje engleskog jezika
  • Poželjno znanje statistike/ekonometrije/VaR metode
  • Poznavanje i kontinuirano praćenje regulative u oblasti bankarstva

Zainteresovani kandidati mogu poslati svoje biografije putem opcije

KONKURIŠITE NA OGLAS.

Biće kontaktirani samo kandidati koji uđu u uži izbor.