Računovođa (junior i senior)

Trenutno smo u potrazi za junior i senior računovođama sa iskustvom, koji bi bili dio rastućeg tima profesionalnih računovođa u našem sjedištu u Podgorici.

Na ovoj poziciji, bićete zaduženi (samostalno ili u saradnji sa timom) za finansijskog izvještavanja, primjenu IFRS/IAS, sastavljanje poreskih prijava i poresko izvještavanja, i ostale aktivnosti iz oblasti računovodstva, za renomirane klijenta i renomirane projekte. Takođe, bićete podrška računovodstvenom timu u različitim  računovodstvenim zadacima.

Ekonomik accountants

Ekonomik Accountants je osnovan 2006. godine i zastupa veliki broj istaknutih i međunarodno priznatih klijenata sa poslovanjem u Crnoj Gori. Klijentima pruža paket računovodstvenih i poreskih usluga visokog nivoa. Kompanija je više puta nagrađivana i zvanično je rangirana kao najveća računovodstvena organizacija u zemlji.

U svom radu, primenju standarde MRS i MSFI, kao i Etički profesionalnih računovođa. Takođe je član Instituta sertifikovanih računovođa Crne Gore, ISRCG, člana IFAC, kao i Institutu računovođa i revizora Crne Gore, IRRCG.

Glavni opis posla*
  • Izgradnja i održavanje poslovnih odnosa sa klijentima i pružanje nivoa usluga koji ispunjavaju i prevazilaze očekivanja klijenata i aktivno identifikovanje mogućnosti za stalno usavršavanje pruženih usluga.
  • Računovodstveno evidentiranje različitih vrsta poslovnih transkacija iz različitih oblasti poslovanja uključujući između ostalog bankarske transakcije i plaćanja; sve vrste nabavke; sve vrste prodaje; evidentiranje transakcija u domaćoj i stranim valutama itd.
  • Usklađivanje računovodstvenog i stvarnog stanja, usklađivanje evidencija sa kupcima i dobavljačima, identifikacija eventualnih neslaganja
  • Praćenje plaćanja i optimizacija odnosa dugovanja i potraživanja aktivnom komunikacijom sa klijentima i internim redovnim izvještavanjima.
  • Priprema internih mjesečnih i kvartalnih finansijskih izvještaja za potrebe menadžmenta, kao i priprema i sastavljanje godišnjih završnih računa, poreskih prijava i finansijskih izvještaja uz podršku, nadzor i  odobrenje pretpostavljenog.
  • Održavanje relevantnih kontakata uključujući između ostalog i saradnju sa poreskim organima, revizorima, bankama i drugim relevantnim strankama.
  • Organizacija svakodnevnih radnih procesa, redovna podrška klijentima i odgovaranje na zahtjeve klijenata.
  • Organizovanje i vođenje sastanaka sa klijentima, učešće u pripremi i prezentaciji sastanaka.
  • Kontinuirano praćenje ažuriranja računovodstvenih i poreskih propisa i njihove primjene u procesima rada.
  • Obezbjeđivanje poštovanja MRS, MSFI i lokalnih poreskih i računovodstvenih propisa, poštovanje internih računovodstvenih politika, internih rasporeda i zakonskih rokova koje propisuju nadležni.
*Konačni opis posla će zavisiti od radnog iskustva izabranog kandidata.

Potrebni uslovi:
  • Temeljno poznavanje računovodstvenih sistema.
  • Diploma Ekonomskog fakulteta / MBA / ili ekvivalent.
  • Opsežno iskustvo u računovodstvenim poslovima, payroll-u i drugim pratećim poreskim i administrativnim aktivnostima.
  • Visoki etički standardi, komunikativnost, organizovanost, ambicioznost i precizanost.
  • Solidno znanje engleskog jezika, pismena i usmena komunikacija.
  • Prednost kandidatima koji posjeduju licencu za obavljanje računovodstvenih poslova.
Nudimo
  • Konkurentan paket zarada.
  • Stručni treninzi i obuka.
  • Budite dio visoko-kvalifikovanog tima i saradnja sa prestižnim klijentima.
  • Potencijal za rast unutar organizacije koja se kontinuirano širi.
Ukoliko ste zainteresovani za ovu poziciju, pošaljite nam svoju biografiju i motivaciono pismo na contact@ekonomik.me ili putrm opcije  KONKURIŠITE NA OGLAS .

Prijave se mogu slati do 02.04.2024.
Ne zaboravite da posjetite našu web stranicu www.ekonomik.co za više informacija.

Experienced Junior or Senior Accountant

Currently we are searching for an experienced, enthusiastic Junior/senior Accountant (M/F), to be part of a highly professional team in our headquarters in Podgorica.

In this position, you will be responsible for a portfolio of A-level clients in the field of accounting, payroll, CIT, VAT, and other tax law relevant topics. Furthermore, you will be supporting the accounting team where needed with various accounting tasks.

Ekonomik Accountants

Ekonomik Accountants was established in 2006 and represents a large A-level customer portfolio in Montenegro providing high level accounting and administrative services package to the market. The company has been awarded multiple times and is officially ranked #1 largest accounting firm in the accounting industry.

The company works according to the IAS and IFRS standards, the Code of Ethics for Professional Accountants, membership of the Institute of Certified Accountants of Montenegro, ICAM, membership of IFAC and Institute of Accountants and Auditors of Montenegro, IRRCG.

Main job description*
  • Building and maintaining business relationships with clients and provide level of service that meet and/or exceed client expectations and actively identifying opportunities to serve clients better.
  • Accounting of clients’ bank statements; accounting of all types of the acquisition; accounting of all types of sales; accounting in both local and foreign currency.
  • Reconciliation of internal and clients’ settlements with buyers and suppliers, identification of discrepancies and their posting in accounting.
  • Following up on incoming payments and optimizing outstanding debt ratio by active communication with clients and internal regular status reports.
  • Preparation of internal and clients monthly, quarterly, and annual tax reporting forms and financial reports under the supervision and with the approval of the superior.
  • Maintaining of relevant contacts including but not limited to the tax authorities, auditors and other relevant parties.
  • Handling the day-to-day operations, assisting clients, and responding to clients’ requests.
  • Organization of meeting with the clients, leading meetings and taking part in meetings preparation and presentation.
  • Continuous monitoring updates of accounting and tax regulations and their implementation in work processes.
  • Ensuring adherence to IAS, lFRS and local tax and accounting regulation, adherence to internal accounting policies, internal schedules and legal deadlines prescribed by the authorities.

*Final JD will depend on the seniority of the selected candidate.

Job requirements
  • A solid background in accounting.
  • Graduated from the Faculty of Economics/MBA.
  • Proven experience in accounting, payroll and other necessary administrative tasks.
  • High ethical standards, communicative, organized, ambitious & precise.
  • Solid knowledge in English, written as well verbally.
  • A certified accounting license is strongly preferred.
We offer
  • Above market salary package.
  • Professional coaching and training.
  • Be part of an A-level team, work with A-level customers.
  • Potential to grow within the continuous expanding organization.
If you are interested in this position, send us your CV and motivational letter to contact@ekonomik.me or the following option KONKURIŠITE NA OGLAS.
Applications can be sent until 02.04.2024.
Don't forget to visit our website www.ekonomik.co for more information.